Fachmani: vinylová podlaha

Dům se rychle finišuje i uvnitř, a Fachmani se tak hned zkraje dílu podívají na instalaci dveřových obložek. Stavbyvedoucí Pepa Beneš doporučí, že by – přestože to vypadá snadně – instalace určitě měla dělat odborná firma, vyhnete se tím špatně dovírajícím či svěšeným dveřím. Předem si dobře rozmyslete, na kterou stranu budete dveře otvírat, a řekněte to i elektrikáři, pak se vám nestane, že budete mít vypínač na špatné straně.

Pokládat se bude i vinylová podlaha. Tu je potřeba nechat na stavbě odležet 48 hodin, aby měla stejnou teplotu. Před pokládkou samotnou je nutné pořádně připravit podklad – nivelační vrstva se musí zbrousit a vyčistit. Pod podlahu je potřeba připravit podložku, kterou určuje výrobce, a musí se dodržet i směr pokládky. Zapomenout se nesmí ani na nivelační spáru kolem zdí a mezi místnostmi. Stejně jako před pokládkou, i po ní je třeba nechat hotovou podlahu odpočinout.

Obklady i dlažba v koupelně jsou hotové, stavební firma se proto pustí do instalace sanitární techniky, tedy vany a umyvadla. Při samotném výběru už dnes není třeba dávat pozor na rozteč trubek, baterie u umyvadel totiž bývají stojánkové. Důležitá tak je především výška umyvadla, aby tomu byly přizpůsobené odpady. Ramínko baterie by nemělo mířit přímo do výpusti. Co se vany týká, lepší je volit ty akrylátové nebo z litého mramoru. Jsou totiž odolnější.

 Sledujte v úterý 13. dubna ve 22.50 na Primě

Hana Růžičková

Posted in Televizní a online pořady and tagged .