Fachmani: rozvody elektřiny a vody

Naše Fachmany v Tišicích obzvlášť ze začátku dost potrápila voda. Proto jsou rádi, že se konečně začnou pokládat rozvody vody. Ve sklepě budou přiznané pod novou zateplovací vatou na stropě. V přízemí pak budou rozvody klasicky zasekané ve zdech. Rozvodové trubky budou plastové s označením PPRCT – ty jsou z pevnějšího materiálu, a tudíž nemusí mít tak velký průměr. Protečení není třeba se bát ani ve spojích, místo svaru je totiž pevnější než samotná trubka. Po natažení rozvodů a svaření je třeba ještě před zaházením zdí provést tlakovou zkoušku, ze které byste měli od firmy dostat i protokol.

Dojde už i na rozvody elektřiny. Na ty si i zkušený stavbyvedoucí Josef Beneš dojednal odbornou firmu, která poradí, jak udělat věci i lépe, než jsou v projektu, a na konci instalace dá majiteli i revizi. Firma pomůže investorovi také s přemýšlením do budoucna a poradí, kam všude připravit kabely či zásuvky pro budoucí využití tak, aby nikde nechyběly či se později snadno daly doplnit. Při elektroinstalaci je dobré myslet i na využití prvků chytré domácnosti.

Řešit se bude podlaha v podkroví, která skrývala zapeklitý problém kvůli své výšce. Práce v podkroví tak dosud stály a suchá stavba, která tam vytvoří příčky mezi ložnicí a koupelnou, se teprve bude realizovat.

Investor Karel si v domě přál finskou saunu. Pepa s Josefem proto rozeberou, kde bude v domě umístěna a jaké technologie budou pro její instalaci, včetně zázemí, potřeba.

 Sledujte v úterý 2. února ve 22.50 na Primě

Hana Růžičková

Posted in Televizní a online pořady and tagged .