Fachmani: oplechování komínu

Fachmani ukážou další část prací, které museli stihnout ještě před příchodem únorových mrazů. Šlo především o připojení vody na hřad, který byl přes silnici od domu. Dodělávala se i fasáda do lepidla, protože z části u dveří bude ještě na jaře potřeba přemístit elektroměrné místo do nového plotu. Venku se nakonec uklidilo, protože práce už se finálně přesunuly dovnitř.

V budoucí kuchyni bylo potřeba vyřešit odpady u příčky, do které se však již nedalo sekat. Stavební firma si tam proto pomohla předstěnou, tedy vysoko-pevnostním sádrokartonem připevněným na rastru, na který půjdou bez problémů namontovat i závěsné skříňky kuchyňské linky. Oproti běžnému sádrokartonu totiž není v tom vysoko-pevnostním potřeba dělat výdřevu. Deska navíc odolá vlhkosti, požáru a má i dobré akustické vlastnosti, takže je do kuchyně jako dělaná.

Dojde na montáž elektrorozvaděče, který se nakonec místo vedle vchodových dveří instaloval v suterénu – Karel si totiž v domě vymyslel celou řadu zásuvek a světel navíc, a tak je celý rozvaděč větší, než se původně plánovalo. Jističe si firma připraví ještě v dílně, a až na připravené stavbě, kde je všechna elektřina zaházená, je nainstaluje do rozvaděče a připojí. Na závěr pak musí dodat revizi celé instalace.

Oplechování komínu se naplánovalo už při instalaci nové střechy, ale až teď na něj dojde v reálu. Kromě estetické funkce zabrání oplechování vtékání vody do komína a spár a zvyšuje trvanlivost komína i celé střešní skladby. Před oplechováním samotným je třeba komín důkladně zkontrolovat, aby neměl praskliny nebo trhliny, těch si totiž po oplechování již nemůžete všimnout, a při zatopení by tak mohlo dojít k zahoření.

V rámci přípravy elektroinstalace se designéři pustí do výběru svítidel do i vně domu. Vzhledem k hranatosti celého domu budou svítidla pokud možno kulatá, samozřejmostí pak v dnešní době je možnost tlumení jejich svítivosti. Venkovní světla pak budou sloupková i nástěnná s možností čidla pohybu a stmívání.

Sledujte v úterý 23. února ve 22.50 na Primě

Hana Růžičková

Posted in Televizní a online pořady and tagged .